İptal Koşulları

 

1) Umre veya Hac organizasyonu için sözleşme imzalanarak, kaydı yapılan misafirlerimiz,  2 (İki) gün  içerisinde sözleşmeyi koşulsuz ve cezasız olarak tek taraflı iptal edebilirler.

2) Umre veya Hac organizasyonu için sözleşme imzalanarak, kaydı yapılan misafirlerimizin geçerli herhangi bir neden olmaksızın, belirlenen tarihte Hac veya Umre organizasyonuna gidemeyeceklerini bildirmeleri veya gerekli evrak-belge-v.b.leri zamanında teslim etmemeleri  veya belirlenen tarihte Hac veya Umre organizasyonuna katılmamaları halinde sözleşme iptal edilir ve “iptal cezası” olarak 150 € (Avro) uygulanır ve Acentanın müşteriden/müşterilerden tahsil eder/ tahsil etme hakkı doğar. Ayrıca Acentaya bildirilene kadar geçen sürede aşağıda (Madde 4te) belirtilen harcamalardan yapılmış olanları da Acentanın müşteriden/müşterilerden tahsil eder/tahsil etme hakkı doğar.

3) Umre veya Hac organizasyonu için sözleşme imzalanarak, kaydı yapılan misafirlerimizin (Kendisi veya 1. derecede yakın akrabalarından birinin) hastalanarak, belirlenen tarihte Hac veya Umre organizasyonuna gidemeyeceklerini, hastaneden alınan rapor/raporlar ve akrabalık durumunu gösterir resmi makamlardan alınacak belge ile ibraz etmeleri ve bildirmeleri halinde sözleşme iptal edilir ve “iptal cezası”  uygulanmaz. Ancak Acentaya bildirilene kadar geçen sürede aşağıda (Madde 4te) belirtilen harcamalardan yapılmış olanları, Acentanın müşteriden/müşterilerden tahsil eder/tahsil etme hakkı doğar.

4) Vize ve uçak bileti masrafları ;

    Vize için 150 $ (Dolar),

    Suudi Arabistan Havayollarından alınan uçak bileti için 250 $ (Dolar),

    Türk Hava Yollarından alınan uçak bileti için 325 $ (Dolar),

    Uçuşa 7 gün ve daha az zaman kalan iptallerde, otel ücreti.

5) Umre veya Hac organizasyonu için kayıt yaptırarak belgelerini teslim eden misafirlerimiz; sözleşme imzalamamış olsalar bile, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını, kayıt koşullarını, iptal koşullarını, organizasyon hakkında gerekli bilgi v.b. gibi detayları Acentamız, basılı evraklarımız veya internet sitemizden (web sitemizden) incelemiş, okumuş, kabul ve taahhüt etmişler, bu şartlarda Umre veya Hac organizasyonuna katılmayı kabul ederek gerçekleştirmişlerdir.

6)  İptal koşulları 6 madde olup, İtilaf halinde Ankara Mahkemeleri ile İcra Daireleri yetkilidir.

GERİ          ANASAYFA